Advent 2020
nline exercicie s „krásnou paní Acarie“

mystičkou a ženou činu,
s vírou v nemožné


 

Všechny předchozí ústupy ústupu naleznete zde v archivu.

 Italiano   
 English    

deutschitaliano | français | castellano |

português | english |  český polski 


Letošním Adventem nás bude provázet paní Acarie (čti „Akari“) – blahoslavená Marie od Vtělení – a její průzračný život podle evangelia. Pomůže nám, abychom se připravili na přijetí tak velikého daru, kterým se nám ve svém Synu dává Bůh sám.

Žila v tetech 1566–1618, byla matkou rodiny a zárověň zakladatelkou tereziánského Karmelu ve Francii. Po smrti manžela se sama stala bosou karmelitkou. Její duchovní spisy svou obsaženy na několika stránkách s názvem „Pravá cvičení“. Ale bude nás učit především svým životem, abychom ve svém srdci nabídli Bohu chudé jesličky, kde by mohl spočinout.

Budeme ji následovat na její cestě panenství a bdělosti, poslušnosti a svobody, důvěry a vydávání se, služby a apoštolátu, a konečně pokory, která byla charakteristickým rysem jejího života a základem jejího spojení s Bohem.


Po přihlášení na online exercie dostanete ve středu 25. listopadu úvodní e-mail, který obsahuje informace k průběhu exercicií. Potom vám každý pátek přijde e-mail s odkazy na texty pro nastávající adventní týden.

Texty si můžete stáhnout jako pdf ve formátu A4 nebo pdf pro mobilní telefony. Texty obsahují rozjímání nad textem evangelia a nad životem blahoslavené Marie od Vtělení, praktický duchovní impuls a adventní kalendář s citáty a biblickými texty.

Poslední text vám přijde jako vánoční dárek. 
Online exercicie jsou zdarma. Můžete se k nim přihlásit v níže připojeném formuláři . Později se můžete kdykoli odhlásit a Vaše jméno bude odstraněno z distribučního seznamu.

Online exercicie napsal bratr Olivier-Marie z karmelského kláštera v Avonu a spolupracovali na nich mnozí další. Do češtiny je přeložila Blanka Cvrková.

Texty jsou Vám volně k dispozicii a můžete je použít pro Vaše chvíle ztišení a modlitby během týdne.

K účasti na exerciciích můžete pozvat Vaše přátele a známé, když jim doporučíte tento odkaz:

 
www.exercicie-online.karmel.at
 
Přejeme Vám tedy požehnanou dobu adventní a pěkné exercicie pro všední den!

P.Roberto Maria Pirastu, OCD, Karmel ve Vídni a organizační tým:
Tereziánský Karmel v Rakousku
Společnost Edity Steinové v Rakousku
Sestry P. Marie KarmelskéAno, chtěl bych obdržet "online exercicie" prostřednictvím e-mailu:
* označuje požadovanou