Karmelská duchovní cvičení Online
Postní doba 2018
s bratrem Vavřincem od Vzkříšení

 

Všechny předchozí ústupy ústupu naleznete zde v archivu.

Italiano PolskaEnglishHrvaska
 
Připravujte se spolu s námi, rodinou Karmelu, na slavnost Vzkříšení!

Vyplněním níže připojeného formuláře se můžete přihlásit k bezplatným online duchovním cvičením pro dobu postní 2018.

Tentokrát nás bude provázet bratr Vavřinec od Vzkříšení (1614-1691, „Brother Lawrence“ - zvláštní, že v anglicky mluvícím světě je mnohem známější než ve své vlasti, ve Francii. A přece prožil bratr Vavřinec od Vzkříšení nejdůležitější část svého života v klášteře bosých karmelitánů v Paříži. Tam objevil a později také učil to, co on sám nazývá „praxe Boží přítomnosti“.

Tento pokorný bratr, nejdříve kuchař a později švec, hluboce ovlivnil druhé už za svého života a jeho poselství k nám promlouvá až dodnes.
Pomáhá nám žít naši každodenní všednost pod Božím pohledem. Modlitba není redukována jen na zvlášť vyhrazený čas. Celý náš  život se stává živým vztahem s Bohem. Během této postní doby se necháme utvářet tímto tajemstvím.

Průběh duchovních cvičení

Pokud se na této stránce přihlásíte, dostanete během postní doby na svou emailovou adresu impuls pro následující týden, počínaje Popeleční středou 14.2. a pak vždy v pátek.

Pozvěte k modlitbě také své přátele a známé! Můžete doporučit tuto stránku nebo sdílet link exercicie-online.karmel.at. Účast na těchto duchovních cvičeních je zdarma.

Můžete si také stáhnout plakát nebo letáček, vytisknout ho a příp. rozdávat.
<Plakát A4 >  <Letáček A6>

(Pokud máte s přihlášením potíže, můžete nám napsat na  exercicie-online@karmel.at)

Přejeme Vám požehnanou dobu postní!

Karmelitáni z Paříže a Rakouska.

Texty duchovních cvičení napsal P. Didier-Joseph Caullery, OCD, z pařížského Karmelu. Do češtiny je přeložila Blanka Cvrková.

ANO, chci během postní doby dostávat na můj mail impulsy online duchovních cvičení.
* označuje požadovanou