Karmelitańskie Rekolekcje Online
z bratem Wawrzyńcem od Zmartwychwstania
Pozwolić formować się Bogu

Wielki Post 2018

Wszystkie poprzednie rekolekcje odosobnienia można znaleźć tutaj w archiwum.

Italiano EnglishHrvaska
 

 
Przygotujcie się do Świąt Wielkanocnych z karmelitami bosymi.
 
Wypełniając formularz rejestracyjny, znajdujący się poniżej, możesz się darmowo zapisać na “rekolekcje online” na Wielki Post 2018. W tym roku towarzyszyć nam w nich będzie karmelita bosy brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania (1614-1691).
 
“Brat Wawrzyniec” “Brother Lawrence”: znany jest bardziej w środowisku anglosaskim niż we Francji, jego własnej ojczyźnie! A przecież brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania (1614-1691) żył przez większość swego życia zakonnego w klasztorze karmelitów bosych w Paryżu. To właśnie tam odkrył i następnie uczył tego, co zostanie nazwane „praktyka Bożej obecności”.
 
Ten pokorny zakonnik, najpierw kucharz a potem szewc wywarł ogromny wpływ w czasie swojego życia i jego przesłanie dotarło aż do nas.
 
Brat Wawrzyniec pomaga nam przeżywać najbardziej banalne aspekty życia codziennego pod okiem Boga. Modlitwa nie jest już ograniczona tylko do szczególnych momentów. Cała nasza egzystencja staje się żywą relacją z Bogiem. W czasie tego Wielkiego Postu pozwólmy się formować przez to Misterium!
 
Jak odbywają się te nasze rekolekcje?
 
Po wypełnieniu formularza zostaniesz zapisany. Drogą elektroniczną otrzymacie odpowiednią wiadomość (jeśli nie widzisz wiadomości o potwierdzeniu, sprawdź w skrzynce odbiorczej w zakładce „spam” lub „poczta niechciana”).

W Środę Popielcową, 14 lutego, otrzymacie wprowadzenie do rekolekcji, a następnie raz w tygodniu (w każdy piątek Wielkiego Postu), otrzymacie kolejne wiadomości z myślami na następny tydzień oraz z krótkimi tekstami do codziennej modlitwy.
 
Zaproś także Twoich przyjaciół i znajomych! Możesz przesłać im tę stronę lub skierować ich na adres www.rekolekcje-online.karmel.at .
 
Możesz także ściągnąć i rozpowszechniać/wydrukować plakat informujący o tej inicjatywie. Dziękujemy!
<plakat w formacie A4>     <plakat w formacie A6>

Uczestnictwo w tej inicjatywie jest całkowicie darmowe!
 
Jeśli masz trudności w zapisaniu się lub wystąpiłyby jakieś problemy wyślij krótką wiadomość na adres rekolekcje.online@gmail.com .
 
Życzymy obfitego w błogosławieństwa Wielkiego Postu.
 
Karmelici bosi Prowincji Paryskiej i Warszawskiej.
 
Teksty rekolekcji napisane zostały przez o. Didier-Josepha Caullery ocd z Paryża. Teksty brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania pochodzą z pozycji: Br. Wawrzyniec od Zmartwychwstania, „Pisma i rozmowy o praktyce obecności Bożej”, Wydawnictwo Flos Carmeli, Wydawnictwo Karmelitów Bosych, Poznań-Kraków 2012.

Tak, chcę otrzymywać “rekolekcje online” przez pocztę elektroniczną:
* Wskazuje wymagane pola